ZSUHiG --> Szkolne Koło Turystyczno-Krajoznawcze
SKTK

Twierdza Przemyśl

Email Drukuj

            TWIERDZA PRZEMYŚL

       Już kolejny raz wyruszyliśmy na podprzemyskie szlaki Twierdzy Przemyśl.

       Trasa wiodła od fortu III Łuczyce, który  klasyfikowany jest jako nietypowy fort artyleryjski  głównie z powodu odmiennej konstrukcji koszar oraz schronu głównego (których ściany zostały stworzone z cegieł, a strop z żelbetu). Koszary były długie, parterowe oraz podzielone na dwie części. Fort został ze wszystkich stron otoczony wałem, którego narys pokrywał się w pełni z pięciobocznym narysem dzieła.

       Drugim zwiedzanym fortem na naszej trasie był fort IV Optyń. To fort pancerny, o konstrukcji betonowo-murowano-ziemnej. Następnie przez wieś Pikulice doszliśmy do Przemyśla, gdzie zwiedzilismy cmentarze z okresu oblężenia i walk o Twierdzę Przemyśl .

       Zakończenie rajdu tradycyjnie odbyło się na Wzniesieniu pieczeniem kiełbaski.

       A oto fotki.....

 

Dzień Turystyki

Email Drukuj

ŚWIATOWY     DZIEŃ     TURYSTYKI

           

            Po raz kolejny w naszej szkole 30 września łączyliśmy się mentalnie ze wszystkimi turystymi na świecie obchodząc Światowe Dni Turystyki. Jak przystało na prawdziwych weteranów pieszych wędrówek zebraliśmy się rankiem pod stadionem Polonii, by wyruszyć na podprzemyskie szlaki. Trasa wiodła Doliną Sanu  przez Kruhel, Górę Wapielnicę, Zielonkę na Kopiec Tatarski.

Podziwialiśmy piękną zabytkową cerkiew, która znajduje się na Szlaku Architektury Drewnianej, mijaliśmy ruiny fortu na Wapielnicy, odwiedziliśmy w lesie miejsce śmierci przemyskich Żydów wymordowanych w czasie II wojny światowej. Zakończenie tak pięknie rozpoczętego dnia odbyło się oczywiście pod Kopcem Tatarskim. Tradycyjnie -  ognisko i kiłbaska........ ale, ale ........ był jeszcze konkurs Wiedzy o Przemyślu. I miejsce zajęła Klaudia Pisarska, II miejsce– Sylwia Chrapek, a III miejsce -  Oliwia Czerwińska. Wszystkie uczennice z drugiej klasy Technikum Obsługi Ruchu Turystycznego – GRATULUJEMY!!!!!

a oto fotki......., nie wszystkie dziewczyny chętnie pozowały, a szkoda, bo nie ma się czego wstydzić :)

 

Jesień

Email Drukuj

W poszukiwaniu jesieni.....

        U schyłku lata 20 września wybraliśmy się na mały rajdzik. Postanowiliśmy przejść trasą forteczną z Pikulic przez Grochowce, Helichę, Wapielnicę na Wzniesienie i Kopiec Tatarski. Po drodze zwiedziliśmy Fort Grochowce V i Fort Helicha VI.

Nasze nóżki pokonały około 12 km. Pogoda nam dopisywała, maszerowało nam się bardzo dobrze. W lesie pojawiły się pierwsze kolory jesieni, a na przydrożnych ogrodzeniach winogrona – słodziutkie.

        Na zakończenie upiekliśmy na ognisku kiełbaskę, a na deser były lizaczki....:)

      fotorelacja...................

 


Strona 1 z 8


Przeszukaj stronę

Polish (Poland)English (United Kingdom)Deutsch (DE-CH-AT)