ZSUHiG --> Szkolny Klub Europejski --> 10 lat w UE

10 lat w UE

Email Drukuj

KONFERENCJA „10 LAT POLSKI W UNII EUROPEJSKIEJ”

W dniu 31.10.2014r. w naszej szkole odbyła się Konferencja z udziałem gości z Ośrodka Debaty Międzynarodowej przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Tematem  spotkania była 10 rocznica członkostwa naszego kraju w Unii Europejskiej. Podczas wykładu zaprezentowano historię wejścia Polski do UE, najważniejsze wydarzenia z członkostwa w UE, wzrost i rozwój gospodarczy naszego kraju po 2004 roku.  Zaproszeni goście przedstawili także działalność Eurodesk – europejska sieć informacyjna dla młodzieży, wspierana przez Unię Europejską  i Ministerstwo Edukacji Narodowej.  W konferencji wzięli udział uczniowie z klasy II TFR, IV TOK, I TŻG, I TFR, II THT, II TŻG.

Konferencja połączona była z międzyklasowym Quizem Wiedzy o Unii Europejskiej, gdzie nasi goście zajęli miejsce w Komisji Konkursowej.

 

W konkursie dzielnie rywalizowały ze sobą cztery zespoły z klas I TFR, I TŻG, II THT, II TŻG. Po trzech rundach Quizu I miejsce zajęła  kl. II TŻG, II miejsce – kl. II THT, III miejsce – kl. I TFR, IV miejsce – kl. I TŻG. Wszystkie zespoły wykazały się dużą wiedzą o Unii Europejskiej (historia, organy UE, symbole, wydarzenia). Każdy zespół otrzymał pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

Zaproszonym gościom, uczestnikom Konferencji i Quizu serdecznie dziękujemy za udział w tym wydarzeniu.

Organizatorzy Konferencji: nauczyciele przedmiotów ekonomicznych, Szkolny Klub Europejski.

fotorelacja

 


Przeszukaj stronę

Polish (Poland)English (United Kingdom)Deutsch (DE-CH-AT)