ZSUHiG --> Przegląd wydarzeń --> Dzień Przedsiębiorczości 2014

Dzień Przedsiębiorczości 2014

DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI 2014

W dniu 02.04.2014r. 160 uczniów naszej szkoły już po raz 10-ty wzięło udział w Ogólnopolskim Programie Dzień Przedsiębiorczości. Uczniowie odbywali jeden dzień praktyk na różnych stanowiskach pracy u wybranych  pracodawców z Przemyśla i regionu. Dzięki tej akcji, mieli możliwość poznać w rzeczywistości wybrane  stanowisko pracy, skonfrontować swoje wyobrażenia o konkretnym zawodzie, jaki być może  chcieliby wykonywać w przyszłości. W programie  wzięło udział 70 firm i instytucji z Przemyśla i regionu. Wszystkim firmom i instytucjom serdecznie dziękujemy za pomoc i zaangażowanie. Zapraszamy do współpracy w przyszłym roku.

Szkolny koordynator Dnia Przedsiębiorczości: D. Duniewicz-Kufel

Firmy i instytucje, w których uczniowie odbywali praktykę:

1-Zdjęcie1328Karczma „U Marty”, Galeria Sanowa , Lecznica Dla Zwierząt ''Ada'', Przychodnia Weterynaryjna Centrum Małych Zwierząt, Sklep Firmowy Funk 'n' Soul, E.Leclerc, Strefa Fryzur ''Pasja'', Hotel ''Trojka'', Polanka, Firma Rachunkowo-Konsultingowa ''Rachmistrz'', Polskie Biuro Podróży Sp. z.o.o ORBISAN, Hotel Arłamów, Hotel  Accademia, Sklep Malibu ,''u Raczka'', Marko Hotel, Zespół Szkół we Fredropolu, Restauracja ''Dominikańska", Veni-Tour Biuro Podróży, F.H.U ''Magnolia'', Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej,   Rozgłośnia Archidiecezji Przemyskiej Radio FARA, POSiR, ''MISS LADY'', ''FOKA'' Pralnia Chemiczna, Przedszkole nr 2, Prywatne Przedszkole im. Marii Montressori, Ośrodek Szkolenia Kierowców „KARCZMA”, Prywatne Przedszkole, ''Kraina Marzeń'', Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy NR 3, Wytwórnia Makaronu "L.B.Z", ''JUVENA'',  Przedszkole NR 3,  Piekarnia ''Kłos'',  Piekarnia Bolestraszyce, '' MARCEL'', Firma Handlowo-Usługowa "ZBYSZKO", Publiczna Szkoła Podstawowa im. J.Słowackiego, Zespół Szkół w Wyszatycach - Szkoła Podstawowa, ''ELBUD'' Przedsiębiorstwo Prefabrykatów Elektroenergetycznych Spółka z.o.o, Przedsiębiorstwo Hurtowo-Detaliczne ''AKME'', ''RESTPOL'' Sp.z.o.o, Przedsiębiorstwo Handlowo - Usługowe P S T , ALTERO GROUP, Restauracja PUB ''Campari'', Sklep Spożywczy ''SMAK'', Z.U.H ''HUSARZ'', Gminna Spółdzielnia ''Samopomoc Chłopska'', FOTO Dalux, Redakcja „Życia Podkarpackiego”, FOTO STUDIO Rafał Oleszek, Sklep Muzyczny ''VIOLIN'',  Studio Cyfrowe FOTO-VIDEO ''BRAJ'', Salon Fryzjerski ''DARLING'',  FOTO STUDIO Jacek Choma, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe KAMIX, Studio Urody AM, F.H.U. ''RAMZES'',  Jednostka Wojskowa przy ul. 3-go Maja, Firma Handlowo-Usługowa Marek Sas, Firma Handlowa Anna Rakszawska, Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie –Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Przemyślu, Zakład Fryzjerski Wiktoria,   ''Twój Styl'' Halina Wojtowicz, Salon Kosmetyczny Nicoll, LIGA OBRONY KRAJU ZARZĄD POWIATOWY, S.C. ''D I K'', ''ARTEL'', Kiosk Fantazja, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Maćkowice", Działy Specjalne Produkcji Rolnej, Spółdzielnia Socjalna Wiklina u Leszka.

Opinie uczniów o Dniu Przedsiębiorczości:

2-Zdjęcie1336 W dniu 2 kwietnia odbyłyśmy praktykę w biurze rachunkowym. Zapoznałyśmy się z codzienną pracą biura rachunkowego oraz z rozliczaniem podatków firm dużych przedsiębiorców.  Dzięki „Dniu Przedsiębiorczości” wiele się dowiedziałyśmy, co przyda nam się w przyszłości. To był nasz pierwszy taki dzień, ale na pewno weźmiemy udział w przyszłym roku”. (Karolina i Martyna kl. I ).

„ W Dniu Przedsiębiorczości byłam w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Dzięki tej jednodniowej praktyce mogłam nauczyć się, jak postępować z dziećmi o różnym stopniu upośledzenia umysłowego. Poznałam również pracę sekretariatu. Obsługiwałam kserokopiarkę, odbierałam telefony - udzielałam informacji nt. nieobecności nauczycieli. Mogłyśmy zadawać pani sekretarce pytania związane z jej pracą. Myślałam, że praca sekretarki jest nudna, ale kiedy zobaczyłam ile pani sekretarka ma pracy, zmieniłam zdanie na ten temat. Jestem zadowolona z tego dnia, jeśli była by taka możliwość w przyszłym roku, skorzystam z tej okazji.” (Anna kl. I).

3-Zdjęcie1338 5-Zdjęcie1345

piątek, 20 lipca 2018