ZSUHiG --> Szkolne Koło Cyklistów

Cykliści

E-mail Print
There are no translations available.

SZKOLNE  KOŁO „CYKLISTÓW"

 

Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom uczniów założono Szkolne Koło „Cyklistów", którego celem jest:

- popularyzacja rekreacji ruchowej poprzez udział w rajdach i wycieczkach rowerowych, wyrobienie nawyku samodzielnego usprawniania się,

-integracja środowiska szkolnego,

-poznawanie walorów przyrodniczych i zabytków Pogórza Przemyskiego.

Opiekunem jest mgr Bożena Szargot.

 

 

Dość siedzenia w domu przy komputerze. Wsiadaj na rower! Zabierz przyjaciół, znajomych ruszaj   z nami aby aktywnie spędzić czas wolny. Jest to sposób na wspólną sympatyczną zabawę w gronie rowerzystów!

WITAJ PRZYGODO  !!

 

 

Wspomnienia z integracji  rowerowej!

Dnia 22.09.2012 r. dołączyliśmy się do rowerzystów przemyskich i wzięliśmy udział w rajdzie rowerowym  organizowanym przez Urząd Miasta w Przemyślu z okazji „Dnia bez samochodu".   Trasa rajdu wiodła ulicami miasta oraz nową obwodnicą miasta. Zmęczeni i szczęśliwi  dotarliśmy na „Zniesienie" gdzie odbyło się  zakończenie imprezy połączone z grillowaniem.

 

Dnia 6.10.2012 r. odbyła  się wycieczka  rowerowa  na trasie Przemyśl - Jaksmanice - Hurko-Medyka - Wyszatyce - Bolestraszyce - Przemyśl. Podziwialiśmy uroki przyrodnicze Ziemi Przemyskiej oraz nowo wyremontowanej Twierdzy Przemyśl w Borku. Pogoda i humory nam dopisywały, a sprzęt sportowy nie wymagał naprawy.

 

Już czuć koniec roku szkolnego!

Wykorzystując przyjazną pogodę „nie pada deszcz"  dnia 12.06.2013 r. za zgodą  Dyrekcji wybraliśmy się na przejażdżkę rowerową. Trasę rozpoczęliśmy   od naszej szkoły przez Hermanowice - Malhowice - Stanisławczyk - Łuczyce - Krówniki do Przemyśla. Podziwiając uroki  naszej pięknej  przyrody, śpiew ptaków, loty bocianów szukających pokarmu wróciliśmy polnymi ścieżkami do Przemyśla. 

 

 

 

 

Przeszukaj stronę

Polish (Poland)English (United Kingdom)Deutsch (DE-CH-AT)