ZSUHiG --> Aktualności --> Konkurs język angielski

Konkurs język angielski

ang1ang2ang3ang4

W dniu 05 czerwca 2013 r. w auli szkolnej Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących w Przemyślu odbył się międzyszkolny konkurs  w języku angielskim pod nazwą ''World Around English'' zorganizowany przez Zespół Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących oraz Zespół Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych.

W konkursie  zaprezentowały się pięcioosobowe drużyny z czterech szkół średnich z terenu miasta: I Liceum Ogólnokształcącego z p. Anną Kuczkowską, II Liceum Ogólnokształcącego pod  opieką p. Ewy Miśkowicz -Cichockiej,  Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących z panią Moniką Fedko-Baziak oraz z Zespołu  Szkół  Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych pod opieką p. Anny Matysiak,  Iwony Czerwińskiej oraz Marty Bury.

Jury w składzie: dyrektor NKJO w Przemyślu mgr Agnieszka Wojnarowicz, wykładowca NKJO mgr Katarzyna Wolanin oraz przedstawiciel wydawnictwa językowego Oxford pani Anna Szynalik czuwało nad prawidłowym przebiegiem konkursu.

Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia się w następujących konkurencjach: rozpoznawanie sławnych osób, miejsc, charakterystycznych zjawisk, fragmentów utworów muzycznych, zaznaczanie miast na mapach, odpowiadanie na wylosowane pytania oraz tłumaczenie fragmentu prozy z języka angielskiego na język polski.  Na początku jednak uczestnicy zaprezentowali wcześniej przygotowane plakaty wraz z oprawą słowną promujące naukę języka angielskiego.

Podczas konkursu panowała wspaniała atmosfera zdrowej rywalizacji. Końcówka okazała się szczególnie emocjonująca ponieważ doszło do podwójnej walki pomiędzy dwoma parami drużyn: I i II LO o pierwsze miejsce oraz ZSEiO i ZSU-HiG o drugie! Ostatecznie jury postanowiło przyznać podwójne pierwsze miejsce zespołom 'ogólniaków', drugie miejsce wywalczyła drużyna z ZSU-HiG a trzecie gospodarze. Dzięki nagrodom pozyskanym od Wydawnictw: Oxford, Macmillan oraz Pearson, a także dzięki Radzie Rodziców przy ZSU-HiG uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody książkowe, elektroniczne i inne gadżety.

Dziękujemy wszystkim za udział i doskonałą zabawę.

Relacja z tego wydarzenia została zaprezentowana w wydaniu Gazety Przemyskiej z dnia 11.06.2013r.

Zachęcamy do wzięcia udziału w 6. edycji konkursu za rok!

fotorelacja

poniedziałek, 20 sierpnia 2018