ZSUHiG --> Szkolne Koło Dziennikarskie --> Ogólnopolski Tydzień Kariery

Ogólnopolski Tydzień Kariery

OTK 2012

Ogólnopolski Tydzień Kariery to impreza odbywająca się corocznie z inicjatywy Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczpospolitej Polskiej. Celem przedsięwzięcia jest przede wszystkim wspieranie poradnictwa zawodowego oraz inspiracja młodzieży i dorosłych do rozwoju zawodowego, planowanie ścieżki kariery oraz budowanie profilu kompetencji dopasowanego do potrzeb rynku pracy. W tegorocznym Ogólnopolskim Tygodniu Kariery, który odbywał się pod hasłem: „Praca: Zawód czy kompetencje?" (15.-21.10.2012 r.), wzięła udział również nasza szkoła.  W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery (zorganizowanego przez panie: Dorotę Bijan, Iwonę Marek, Alicję Skrabalak, Eugenię Moskałeć i Bernadettę Kłos-Niezgodę) przeprowadzono warsztaty oraz zajęcia pozaszkolne dla klas: 1 tko, 2 tok, 2 tf, 3 zwa, 3 zwb, 3 th, 3 tog, 4 tf i 4 tżo. Tematem warsztatów było, m.in., zapoznanie młodzieży z lokalnym rynkiem pracy, przygotowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej, kształtowanie postawy zorientowanej na sukces oraz komunikacja werbalna i niewerbalna w aspekcie przyszłych kontaktów z pracodawcą.

Tekst: Szkolne Koło Dziennikarskie