ZSUHiG --> Szkolny Klub Europejski --> Spotkanie z europarlamentarzystką

Spotkanie z europarlamentarzystką

SPOTKANIE Z EUROPARLAMENTARZYSTĄ

100_3765W dniu 16.04.2012r członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego zostali zaproszeni przez Punkt Informacyjny Europe Direct przy Starostwie Powiatowym w Przemyślu w ramach lekcji europejskich,  na spotkanie z europarlamentarzystą Panią Elżbietą Łukacijewską. W spotkaniu uczestniczyli również uczniowie innych przemyskich szkół ponadgimnazjalnych. Podczas spotkania Pani europoseł zaprezentowała działalność  organów Unii Europejskiej,  opowiedziała o pracy w Parlamencie Europejskim, zadawała pytania i chętnie odpowiadała na interesujące uczniów tematy związane z integracją.

100_3766W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Regionalnego Centrum Informacji Europejskiej w Rzeszowie, którzy zaznajomili uczestników z pojęciem i istotą polskiej prezydencji w UE, a także przekazali cenne informacje dotyczące programów unijnych dla młodzieży. Wszystkim uczestnikom tego spotkania bardzo dziękuję za udział. Myślę, że dzięki temu wydarzeniu, członkowie SKE jeszcze bardziej zainteresują się  tematyką europejską. Opiekun SKE.

100_3767100_3768100_3769100_3770