ZSUHiG --> Szkolne Koło Dziennikarskie --> Święto Armii Krajowej

Święto Armii Krajowej

Święto Armii Krajowej

14.02.2012 r.  minęło 70 lat od dnia powstania Armii Krajowej. Nie mogliśmy nie uczcić tego wydarzenia.

Dlatego też dzień później, uczniowie naszej szkoły zaprezentowali program artystyczny, przypominając czas II wojny światowej. Tym razem przygotowaniem akademii zajęły się Panie: Bernardyna Banaś, Iwona Marek, Justyna Wasilewska we współpracy z Lidią Bielech. W poetyckiej odsłonie mogliśmy przypomnieć tamte czasy, ocalić pamięć ofiar i oddać cześć żyjącym i pamiętającym czas, „kiedy liliowy płonął wrzesień". Towarzyszących nam wrażeń nie sposób przekazać. Wielu z nas ze wzruszeniem słuchało słów żołnierzy AK, którzy uhonorowali akademię swoją obecnością. Czuliśmy dumę, kiedy nazwano nas - uczniów - spadkobiercami tradycji AK. I może nawet nie kryliśmy łez, ale przecież tym, co stanowi o niezwykłej sile człowieka są emocje...

Tekst: Szkolne Koło Dziennikarskie

Zdjęcia: Szkolne Koło Dziennikarskie i Szkolne Koło Fotograficzne