ZSUHiG --> Przegląd wydarzeń --> Tydzień Przedsiębiorczości

Tydzień Przedsiębiorczości

W dniach 14-20 listopada 2011 roku, po raz czwarty w Polsce, zorganizowany zostanie

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (Global Entrepreneurship Week) jest projektem, w którym uczestniczy ponad 100 krajów. To największe na świecie wydarzenie mające na celu promocję przedsiębiorczości wśród młodych ludzi.

W ramach ŚTP Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości zaprasza uczniów, nauczycieli i przedsiębiorców do udziału w projekcie „Otwarta firma". Dla przedsiębiorstwa to wspaniała okazja do promocji oraz nawiązania nowych kontaktów w środowisku lokalnym. Szkoła otrzymuje zaś możliwość wzbogacenia swojej oferty edukacyjnej o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do wejścia na rynek pracy.

PROJEKTOWI TOWARZYSZY KONKURS NA NAJAKTYWNIEJSZĄ SZKOŁĘ.
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!

W III edycji projektu uczestniczyło 54 733 uczniów z 378 szkół. Swoje drzwi otworzyło 1 135 przedsiębiorstw i instytucji, goszcząc u siebie dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów lub odwiedzając młodzież w szkołach ponadgimnazjalnych.

Dlaczego warto zorganizować w szkole projekt „Otwarta firma"?

Realizacja projektu to szansa na pełniejsze niż w warunkach szkolnych przygotowanie ucznia do podejmowania decyzji edukacyjnych i zawodowych. Cele te są istotne na każdym etapie edukacyjnym i zgodne z założeniami podstawy programowej. Szkoła, realizując projekt, stwarza uczniom okazję do uczestniczenia w ogólnoświatowych działaniach wspierających i promujących przedsiębiorcze postawy.

Każdy nauczyciel, który zarejestruje swoją klasę na stronie ŚTP, otrzyma dostęp do danych firm zapraszających uczniów na spotkanie. Uzyska także dostęp do pakietu materiałów dydaktycznych przydatnych do zorganizowania i podsumowania spotkań.

Wszyscy uczestnicy ŚTP (nauczyciele, uczniowie i szkoła) mogą otrzymać potwierdzenie udziału w projekcie, a także wydrukować stosowne podziękowanie dla firmy, która przyjmie uczniów.

Projekt składa się z czterech modułów, dostosowanych do poszczególnych etapów edukacji:

Szkoła podstawowa, klasy I-III - „Poznajemy zawody w miejscu pracy"

Szkoła podstawowa, klasy IV-VI - „Poznajemy przedsiębiorstwa w naszej okolicy"

Gimnazjum - „Zawody w mojej okolicy"

Szkoła ponadgimnazjalna - „Biznes przy tablicy"

Nasza szkoła corocznie uczestniczy w projekcie „Otwarta firma" - „Biznes przy tablicy". W niedługim czasie przedstawimy harmonogram działań podjętych w ramach tego projektu.

Tekst: Dorota Bijan

Źródło: www.otwarta-firma.junio.org.pl/pl/konkurs