ZSUHiG --> Szkolne Koło Turystyczno-Krajoznawcze --> aktualności --> Światowy Dzień Turystyki

Światowy Dzień Turystyki

Email Drukuj

RAJD  IM.  M.  ORŁOWICZA

OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA TURYSTYKI

24.09.2011.

 

"Piękna jest Polska w górach i równinach, w lasach, polach i łąkach; piękna jest na lądzie i w wodzie; piękna w miastach i wsiach."

A. Jaworski, 1919 r.

         Jak co roku PTTK oddział w Przemyślu z okazji obchodów Światowgo Dnia Turystyki organizuje zlot wszystkich włóczykijów z okolic miasta. I tym razem nie mogło nas zabraknąć, tzn. Szkolnego Koła KrajoznawczoTurystycznego "Powsinoga". Wszak w naszej szkole również znajdzie się młodzież, która spacery po okolicy bardzo lubi  i uskutecznia je niekoniecznie tylko w soboty i z opiekunami.

          W rajdzie wzięło udział 30 uczniów i trzech nauczycieli. Trasa wiodła z Przemyśla przez Buszkowiczki na fort Werner  w Żurawicy, gdzie na zakończenie wszyscy raczyli się pieczoną własnoręcznie na ognisku kiełbaską. Udostępniono również do zwiedzania fort Werner z przewodnikiem. Tę atrakcję polecamy wszystkim gorąco, gdyż jest to obecnie najlepiej utrzymany fort Twierdzy Przemyśl. Ponadto dla chętnych przygotowano ściankę wspinaczkową oraz strzelnicę paintballa. Atrakcji więc było bez liku :):):)

          Chętnych sympatyków i włóczykijów zapraszamy na następne wspólne łazęgowanie..........

                    A oto i kilka fotek................................

 


Przeszukaj stronę

Polish (Poland)English (United Kingdom)Deutsch (DE-CH-AT)