ZSUHiG --> Technik usług fryzjerskich --> Technik usług fryzjerskich

Technik usług fryzjerskich

W wyniku kształcenia w zawodzie fryzjer, uczeń będzie umiał:

• zorganizować własne stanowisko pracy,
  • przestrzegać zasad higieny pracy,
  • obsługiwać urządzenia w zakładzie fryzjerskim,
  • odkażać i konserwować sprzęt,
  • komunikować się z klientem,
  • pomagać w doborze uczesania pasującego do twarzy i figury klienta,
  • rozpoznawać zmiany chorobotwórcze i uszkodzenia włosów,
  • wykonywać najnowsze strzyżenie włosów,
  • wykonywać trwałą ondulację,
  • koloryzować włosy różnymi technikami,
  • korzystać z technik komputerowych,
  • poszukiwać aktywnie pracy,
  • odpowiednio prezentować swoje kwalifikacje.

fryz1FRYZJER spełnia życzenia klienta dotyczące uczesania. Doradza zastosowanie odpowiedniej pielęgnacji w zależności od gatunku i stanu włosów. Korzystając z żurnali lub komputerowych symulatorów pomaga w doborze uczesania pasującego do twarzy i figury. Powinien sprostać życzeniom najbardziej wymagających klientów, śledząc bieżącą modę i techniki fryzjerskie, biorąc udział w pokazach organizowanych regularnie przez Izbę Rzemieślniczą i inne instytucje.

WYMAGANIA I MOŻLIWOŚC PODJĘCIA PRACY
Bardzo częstą sytuację jest samozatrudnienie - otwarcie własnych zakładów po uzyskaniu tytułu mistrzowskiego lub wchodzenie z kimś w spółkę dla otwarcia takiego zakładu.

CO PO SZKOLE ?
Absolwent z przygotowaniem w zawodzie fryzjer może być zatrudniony w zakładach fryzjerskich świadczących usługi typowe dla fryzjerstwa damskiego czy męskiego lub podejmować działalność w tym zakresie na własny rachunek.
Dla absolwentów szkół fryzjerskich istnieje również możliwość podnoszenia kwalifikacji, na przykład w Akademiach Sztuki Fryzjerskiej. Możliwe są wszystkie stopnie awansu: od ucznia aż do stylisty lub instruktora zawodu.