ZSUHiG --> Technik hotelarstwa

Technik hotelarz

hot1To szkoła z 15-letnią tradycją jak żadna inna. Takiej nie znajdziesz w bliższej i dalszej okolicy Przemyśla. U nas zdobędziesz dyplom: technik hotelarstwa, a to umożliwi Ci:

• doskonałą znajomość dwóch języków obcych
  • poznasz reguły rządzące w turystyce i w sztuce hotelarskiej
  • będziesz poruszał się swobodnie po wszystkich hotelach w kraju i za granicą. A na dobry początek odbędziesz praktykę w renomowanych przemyskich hotelach.

Musisz jeszcze wiedzieć, że szkoła posiada wspaniale wyposażone zaplecze, a w recepcji pracowni poczujesz się jak w europejskim wielogwiazdkowym hotelu.

Nasza oferta jest poważna, bo za nią przemawiają:

• bardzo dobre kontakty z hotelami i firmami turystycznymi,
  • otwartość na ucznia i jego problemy,
  • jedyny niepowtarzalny system oceniania, który traktuje ucznia jak partnera określającego swoje oczekiwania,
  • doświadczenie i sumienność potwierdzona opiniami absolwentów,
  • traktowanie tej szkoły jako wizytówki Zespołu Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych.

Kształcenie przebiega w ramach 3 bloków programowych:

• ekonomiczno-prawny,
  • obsługa gościa hotelowego,
  • technika pracy biurowej.

20101118150W wyniku realizacji kształcenia w zawodzie absolwent będzie umiał:

• stosować podstawowe zasady gospodarki rynkowej,
  • korzystać z przepisów prawnych do prowadzenia zakładu hotelarskiego,
  • fachowo i kompleksowo obsługiwać gościa hotelowego,
  • posługiwać się biegle językiem obcym w zakresie słownictwa zawodowego i branżowego,
  • organizować usługi gastronomiczne oraz prawidłowo obsługiwać konsumenta,
  • postępować zgodnie z zasadami etyki i kultury zawodu.

Typowe miejsca pracy technika hotelarstwa to obiekty bazy noclegowej, takie jak: zakłady hotelarskie, ośrodki wypoczynkowe, zakłady uzdrowiskowe, pensjonaty, zajazdy, kwatery prywatne, a także baza ruchoma: promowa, żeglugowa, lotnicza i inne. Mając dobre przygotowanie zawodowe można prowadzić własną działalność gospodarczą w zakresie świadczenia usług noclegowych.